Дан писања писама

ПИШИ, ПИШИ МИ...

Светски дан писања писама одржава се 11. маја. Настава на даљину нас је, делимично, одвојила од наших ученика па је писање писама било и потреба. Наставници су предложили ученицима да напишу писмо, онако како се то некада често радило.

Ученици си добили краће подсећање на историју писма, а онда смо добили пуно различитих, а дивних писама. Наши ученици су, најчешће, писали родбини у другим местима, другарима, али и наставницима.

Неки ученици су писали и на енглеском. Теме су биле разнолике. Ученици су исказали жељу да виде рођаке и пријатеље који не живе близу, неки су се бавили вирусом, а неки се вајкали због тога што нису на време учили, па сад имају проблем са оценама.

У сваком случају, посетили смо се на време кад су писма била најважнији вид комуникације на даљину, као и на правописна правила.